Zsírosra keresték magukat a háborún az amerikai törvényhozók
Az amerikai kongresszus harminchét tagja sok millió dollár értékben kereskedett a védelmi ipar részvényeivel 2024-ben. Persze, hogy támogatják Ukrajnát „ameddig csak szükséges”.
Hova futhat ki a legpozitívabb és a legnegatívabb forgatókönyv szerint a gázai és az ukrajnai háború, illetve a tajvani konfliktus? Katonai szakértőt kérdeztünk podcast-műsorunkban.
Háromfázisú tűzszünet jöhet a következő öt hónapban, és reménység szerint valamiféle megegyezés is Izrael és a Hamász között a gázai háború lezárásáról. A fegyvernyugvás azonban a Hamász számára levegővételt jelenthet egy újabb fegyverbevetés előtt.
Kína a tajvani kérdés megoldásának a békés újraegyesítést tartja, mégis az egész csendes-óceáni régió fegyverkezik, a katonai megoldásra készülve.
Ukrajna 50 milliárd eurós uniós támogatást kap négy évig, de a nyugati modern fegyverzet nehezen jut el a frontra, így az oroszok által megszállt területek visszaszerzésére 2024-ben is halványak az esélyek.
A világ katonai konfliktusairól szóló beszélgetésben a következőkről esett szó:
– Az izraeli katonai elrettentő képesség távol tudja tartani a Hezbollahot, az arab államokat, Iránt?
– Milyen konstellációban következhet be egy kínai katonai manőver Tajvan bekebelezésére?
– Kimozdítható-e helyéről bármelyik irányba az ukrajnai állóháború?
A műsor vendége: Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központjának igazgatója.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--